Odzyskaj skradziony telefon

Program pomoże odzyskać skradziony telefon

Weronika Kędzierska
paź 26 2016

Blokowanie telefonu

Zarówno kradzież, jak i zagubienie telefonu, mogą prowadzić do niemałych problemów zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z urządzeniem kosztownym albo takim, na którym znajdowały się cenne dane. Na szczęście, nawet znalezienie się w takiej sytuacji wcale nie oznacza, że znajdujemy się w sytuacji bez wyjścia. Oczywiście, o zabezpieczeniu telefonu warto pomyśleć z pewnym wyprzedzeniem. Najlepiej przy tym, jeśli zadbamy o nie zaraz po zakupie urządzenia.

Programy do lokalizowania telefonu

Gdy analizujemy informacje znajdujące się w Internecie, szybko możemy zorientować się, że wcale nie brakuje aplikacji umożliwiających odnalezienie skradzionego telefonu komórkowego. Zwykle programy tego typu zapewniają nam możliwość śledzenia urządzenia dzięki GPS, wysyłania powiadomienia o tym, że doszło do wymiany karty SIM, blokowanie telefonu, kasowanie poufnych danych w momencie, w którym znajduje się on poza naszym zasięgiem oraz pozbywanie się każdej aplikacji, która wcześniej zdefiniowaliśmy jako taką, która ma dla nas kluczowe znaczenie.

Anti-Thief

Jednym z najciekawszych przykładów takiego oprogramowania wydaje się Anti-Thief, a więc komercyjne rozwiązanie, które zostało przygotowane z myślą o użytkownikach urządzeń wyposażonych w system operacyjny Symbian. Aplikacja informuje nas o tym, że dokonano wymiany karty SIM, sprawia przy tym, że możliwe jest podsłuchiwanie złodzieja, a nawet uruchomienie alarmu. Jej działanie jest przy tym niewidoczne dla osoby, która dokonała kradzieży, co zwiększa szansę na namierzenie złodzieja.

Alarm w telefonie

mGuard

Innym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować jest program mGuard wart polecenia między innymi dlatego, że jest darmowy. Można z niego korzystać pod warunkiem, że nasz komputer wykorzystuje do swojego działania platformę Java. Niestety, musem oprogramowania jest stosunkowo niewielki zestaw funkcji, w jakie jest ono wyposażone. Nadal jednak możemy liczyć na powiadomienie, że dokonano wymiany karty SIM w telefonie, a sama aplikacja jest nie tylko niewidoczna dla złodzieja, ale i nie stanowi obciążenia dla procesora.

Phone Guardian

Innym rozwiązaniem jest Phone Guardian – komercyjne oprogramowanie dla użytkowników systemu Symbian charakteryzujące się choćby tym, że jest w stanie zablokować telefon w tym samym momencie, w którym otrzyma odpowiednią wiadomość SMS.

Udostępnij