Odzyskaj skradziony telefon

Zaginiony lub skradziony IPhone? Doradzimy Ci, co robić

Weronika Kędzierska
paź 26 2016

Lokalizator IPhone

Mamy dla Was takie wskazówki, które sprawią, że uda się znaleźć zgubiony albo też skradziony iPhone oraz zabezpieczenie znajdujące się na nim danych.

Założenie - aplikacja

Znajdź mój iPhone jest włączona na zgubionym/ukradzionym urządzeniu

Dzięki aplikacji Znajdź mój iPhone można odnaleźć swoje urządzenie oraz wykonywać dodatkowe czynności, które sprawią, że uda odzyskać go oraz co ważne zabezpieczyć te dane jakie będą się ta znajdować. Warto zalogować się na stronie icloud.com/find na komputerze Mac lub PC albo skorzystaj z aplikacji Znajdź mój iPhone na innym telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch. Swoje urządzenie będzie można znaleźć przez opcję Znajdź swoje urządzenie przez aplikację, gdzie będzie można wybrać urządzenie i zobaczyć lokalizację na mapie. Jeśli urządzenie jest niedaleko będzie można również odtworzyć dźwięk na swoim urządzeniu i tym samym łatwiej będzie go znajdzie swój sprzęt.

Włącz tryb Utracony

W trybie utracony będzie można również zablokować swoje urządzenie przez kod czterocyfrowy i wyświetlić blokadę na ekranie z własnym numerem kontaktowym będzie można również śledzić położenie urządzenia na mapie. Jeśli mamy kartę kredytową albo debetową do usługi Apple Pay po wprowadzeniu urządzenia w Tryb Utracony będzie można zablokować możliwość płacenia z usługami Apple Pay. Utratę swojego urządzenia powinniśmy również zgłosić do organów ścigania. Znajdowanie numeru seryjnego produktu firmy Apple

Znajdywanie urządzenia

Wymaż urządzenie

Aby uniemożliwić dostęp do danych na naszym urządzeniu będzie można je zdalnie wymazać. Wymazanie sprawi, że usunięte będą na urządzeniu wszystkie dane, również takie, które odnoszą się do kart kredytowych czy debetowych i dzięki temu będziemy ochraniani. Jednocześnie nie będzie można dalej szukać urządzenia przy aplikacji Znajdź mój iPhone. Urządzenie nie będzie więc dostępne do śledzenia, gdy będzie wymazane. Jeśli po wymazaniu usuniemy konta z urządzenia wyłączona będzie blokada aktywacji.

Pozwoli to innej osobie na aktywowanie i używanie sprzętu. Jednak kradzież czy utratę należy zgłosić również do operatora, tak by on zablokował konto i zapobiegł połączeniom. Przy korzystaniu z Chmury rodzinnej dosłownie każdy człowiek rodziny może lokalizować urządzenie innego członka, wystarczy się zalogować do usługi iCloud przy pomocy identyfikatora Apple ID.

Udostępnij