Uczniowie z toruńskich szkół podstawowych nr 6 i nr 7 uczestniczyli w kolejnych lekcjach samorządowych, które odbyły się w sali obrad Rady Miasta Torunia.
Lekcje te organizowane są w toruńskim magistracie z inicjatywy Przewodniczącego Rady Miasta, Łukasza Walkusza. Inicjatywa ta odpowiada zapisom Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, która zobowiązuje gminy do działań na rzecz wspierania idei samorządowej, szczególnie wśród młodzieży.
W dniu 3 czerwca 2026 r. uczniowie klas czwartych z Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 7 zajęli miejsca radnych w sali obrad Rady Miasta Torunia im. Mikołaja Kopernika. Przewodnikami po tematyce samorządu byli: sekretarz miasta Przemysław Kuczkowski, radna Agnieszka Wasita oraz były prezydent miasta Wojciech Grochowski.
Podczas lekcji uczniowie zdobyli wiedzę na temat działania miejskiego samorządu, mieli także okazję zobaczyć insygnia Prezydenta Miasta oraz Przewodniczącego Rady Miasta, a także potrzymać klucz do bram miasta. Uzyskali wiele informacji z przygotowanego filmu animowanego o samorządzie oraz symbolach miasta, którego narratorem był legendarnego smoka. Wiedzę sprawdzili, rozwiązując samorządową krzyżówkę.