Od 8 czerwca br. obowiązywać będą nowe rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, związane z modernizacją torowiska na ul. Konstytucji 3 Maja.
Aby zachować ruch tramwajowy jak najdłużej, w dniach 8-9 czerwca br. na skrzyżowaniu Szosy Lubickiej z ul. Śląską zostanie zainstalowany rozjazd nakładkowy. Po jego wykonaniu, na dużej części trasy linii nr 1, będą mogły jeździć tramwaje Swing w obu kierunkach.
Nowe zasady w komunikacji miejskiej od 8 czerwca br. to:
- Zawieszenie kursów tramwajowych linii nr 1, 5 i 6.
- W dniach 8-9 czerwca na trasie od pętli „Uniwersytet” do Alei Solidarności uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 9.
- Zwiększenie częstotliwości kursów tramwajów linii nr 3 na całej trasie.
- Uruchomienie zastępczej linii autobusowej ZT5 na trasie od pętli „Olimpijska P&R” do Alei Solidarności.
- Od 10 czerwca linia tramwajowa nr 1 będzie kursować na skróconej trasie od pętli "Uniwersytet" do przystanku "Przy Skarpie" (i z powrotem), w obu kierunkach przez Aleję św. Jana Pawła II oraz Wały gen. Sikorskiego.
Przywrócenie ruchu tramwajowego na ul. Konstytucji 3 Maja planowane jest na 31 sierpnia 2026 r.
Źródło (tekst i zdjęcia):