Namierz numer telefonu

Jak zlokalizować telefon komórkowy lub numeru telefonu?

Rafał Broniewski
paź 26 2016

Gwarancja telefonu

Wiele osób pyta się czy przez internet będzie możliwe namierzenie telefonu. Jest to możliwe, ale nie w takiej formie jak chcą nas do tego przekonywać firmy, które w sieci oferują takie właśnie usług.

Namierzanie telefonu - uważaj na oszustów

Jeśli wpiszemy do wyszukiwarki internetowej frazy takie jak lokalizacja telefonu, namierzanie czy śledzenie to dostajemy wiele witryn, dzięki którym teoretycznie będzie można lokalizowanie telefonu przeprowadzać. Jednak 90% stron to oszuści, którzy zachęcają do wysłania sms-a, by dostać dostęp do systemu i jest to sposób na wyłudzenie wysłania drogiego smsa.

Dlaczego? Numer telefonu to numer abonenta sieci, który przechowywany jest na karcie sim i będzie można przenieść do innego telefonu co sprawi, że nie ma gwarancji, że jest ona w tym poszukiwanym sprzęcie. Po drugiej telefon może być wyłączony i wtedy od razu lokalizator nie ma szans nam pomóc. Dodatkowo przez GPS jedynie operator może namierzyć telefon, jednak to wymaga zgody właściciela telefonu, która jest podpisywana przy umowie.

Jak zlokalizować telefon?

Namierzenie telefonu będzie możliwe, ale wymaga się do tego odpowiednich aplikacji na telefonie oraz komputerze. W ten sposób nie powinno już być problemów z lokalizacją. Warto jednak przypomnieć sobie ponownie, że jest to lokalizacja aparatu a nie numeru. Aplikacje do zlokalizowania telefonu Prey to darmowa lokalizacja dla wszystkich popularnych i znanych systemów takich jak Windows, Mac OS X, Android, iOS oraz Linux. Można pozwolić na identyfikację smartfona, ale nie pracuje z tabletami oraz laptopami.

Identyfikacja telefonu

Jedyną czynnością jaką należy wykonać po instalacji to rejestracja konta na serwerze producenta. Aplikacja może również gwarantować nam monitorowanie tego co z telefonem będzie się działo. Android to propozycja gwarantująca nam namierzenie telefonu, ale usługa nie będzie darmowa. Trzeba program instalować i stworzyć konto w programie. Możliwości bezpłatne urządzenia są znacząco ograniczone.

Kontrola rodzicielska

Jeśli zastanawiamy się jak lokalizować telefon dziecka będzie można korzystać z aplikacji do kontroli rodzicielskiej. W wielu przypadkach nie będzie problemu z lokalizowaniem numeru. Można także określić strefę bezpieczeństwa i jeśli dziecko ją przekroczy rodzic będzie o tym poinformowany, ponieważ przesłana będzie do niego alarmowa wiadomość.

Udostępnij