Namierz numer telefonu

Programy do lokalizowania telefonu na Androida

Michał Gwizdek
paź 26 2016

Zgubiony telefon

Kradzieże telefonów komórkowych zdarzają się na tyle często, że należy liczyć się z tym, że i nas może czekać tego rodzaju niemiła niespodzianka. Warto zatem zastanowić się nad tym, jak możliwie najszybciej odzyskać swoją zgubę zwłaszcza, że realizacja tak zdefiniowanego celu nie jest wcale niemożliwa.

Zgubiłeś telefon – nie zwlekaj

Coraz częściej przekonujemy się o tym, że złodzieje są zaznajomieni z sekretami nowych technologii, a tym samym wiedzą, czym jest WIPE sprawiający, że z telefonu szybko można wymazać wszystkie znajdujące się na nim aplikacje. Oczywiście, nie oznacza to, że musimy spoglądać z niepokojem na każdą z mijających nas osób, jeśli jednak odkryjemy, że padliśmy ofiarą kradzieży, zwlekanie z podjęciem energicznych działań jest najgorszym krokiem, na jaki moglibyśmy się zdecydować. W jaki sposób aplikacja namierza telefon

Gdybyśmy mieli wskazać program, który zainaugurował skuteczne namierzanie telefonów wyposażonych w system operacyjny Android, z pewnością byłaby nim aplikacja „Where’s My Droid„. Pozwala ona na dokładne namierzenie, gdzie znajduje się urządzenie dzięki korzystaniu z Google Maps. Co ciekawe, program jest skuteczny nawet pomimo wyłączonego nadajnika GPS. Aplikacja nigdy nie stała przy tym w miejscu, z czasem więc dodano funkcję, która umożliwia namierzanie telefonu dzięki samej stronie aplikacji dewelopera. Aplikacja ma długie tradycje, okazuje się jednak, że również dziś może być wysoko ceniona ze względu na swoją przydatność.

Aplikacja lokalizująca

Innym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować jest Android Lost Free posiadający wiele atutów poprzednika oraz możliwość pobrania go bez konieczności narażenia się na koszty. Podstawową jest w tym wypadku opcja namierzania, która wykorzystuje w tym celu dane GPS, warto jednak wspomnieć i o tym, że aplikacja pozwala na zrobienie zdjęcia złodziejowi z wykorzystaniem kamery. Zdjęcie zostaje potem wysłane na maila, dodatkowo można przy tym przekierować połączenia telefoniczne.

Innym rozwiązaniem jest Kaspersky Mobile Security – aplikacja definiowana jako rozbudowane centrum bezpieczeństwa chroniące również przed spamem oraz coraz bardziej rozbudowanymi programami szpiegowskimi. Jedną z jej funkcji jest właśnie namierzanie i lokalizacja telefonu, dzięki danym pochodzącym z GPS-a.

Udostępnij