Bezpieczny komputer

Przeglądarka internetowa a zagrożenia w internecie

Rafał Broniewski
paź 26 2016

Ochrona przeglądarki

Przeglądarka internetowa to jeden z najczęściej wykorzystywany przez nas programów. To dzięki niej mamy okazję do przeszukiwania informacji w sieci. Niestety z tego samego powodu będzie to także program, który jest mocno narażony na internetowe ataki. Przeczytać należy jak powinno się więc zabezpieczyć swoją przeglądarkę.

Chroń przeglądarkę przed zagrożeniami w internecie

Przeglądarki internetowe stanowią skomplikowane programy, także że mimo starań twórcy widzą tam cały czas jakieś błędy. To będzie sprawiać, że ciągle należy swoją przeglądarkę aktualizować. To bardzo ważna sprawa, na którą trzeba zwracać uwagę, nie można o tym zapominać. Nowoczesne przeglądarki mają również automatyczne aktualizacje. Czasem w starszych wersjach Windows mamy problem z aktualizacją automatyczną, co sprawi, że tak naprawdę będzie pewien problem z zabezpieczeniem sieci. Warto więc w takiej sytuacji zmienić swój system operacyjny.

Złe wtyczki – bądź czujny

Dzięki wtyczkom mamy dodatkowe funkcje w swojej przeglądarce. Jednak wtyczki także trzeba będzie stale aktualizować, ponieważ jeśli tylko pojawi się tam jakaś luka to bardzo szybko może się okazać, że internetowi przestępcy ją wykorzystają. Najlepiej mieć włączone funkcje automatycznego aktualizowania, jeśli tylko taka jest u producenta wtyczki dostępna. Niektóre wtyczki, jeśli dobrze je wybierzemy mogą się stać takim elementem, który będzie poprawiał nasze bezpieczeństwo, ponieważ może nas nawet chronić przed hakerami.

Bezpieczna przeglądarka

Dobrze mieć między innymi wtyczkę, która będzie blokować internetowe reklamy, które oprócz uciążliwości również będą źródłem różnorakich zagrożeń. Minęły już czasy bezpiecznego surfowania po sieci. Obecnie tak naprawdę musimy na każdym kroku starać się dbać o swoje bezpieczeństwo, ponieważ w innym przypadku szybko możemy narazić się na różnorakie poważne konsekwencje.

Zadbaj o swoją prywatność

Jeśli chcemy mieć większą poziom anonimowości w sieci to będzie można skorzystać z trybu prywatnego w przeglądarce. Gdy będzie on włączony to przeglądarka nie będzie zapamiętywać witryn i nie zachowuje ciasteczek do odwiedzanej strony. To sprawia, że nie będzie można potem łatwo ustalić, że jesteśmy już na tej stronie po raz drugi. Będzie to więc dobra opcja dla naszego bezpieczeństwa.

Udostępnij